Położenie Gminy Przeworno na krańcu rozległej Równiny Wrocławskiej, z charakterystycznym wypiętrzeniem Wzgórz Strzelińskich, stanowi doskonałą bazę zarówno dla inwestorów, jak i turystów. Zróżnicowany teren – przechodzący z równinnego w bardziej pagórkowaty pozwala na realizację inwestycji w różnym zakresie. Z wyższych wzniesień rozciągają się panoramy na okoliczne góry. Jest to jeden z najbliżej położonych od Wrocławia obszar sprzyjający rozwojowi turystyki pieszej i rowerowej.
Gmina Przeworno słynie również z bogactwa geologicznego. Już w 1790 roku niemiecki poeta Johann Wolfgang Goethe odwiedził Krzywinę, by podziwiać niezwykłą formę kwarcu - kwarc daktylowy. Ponadto w Jegłowej znajdują złoża kwarcytów i łupków kwarcytowych z występującym obficie kryształem górskim. Pod względem geologicznym bardzo atrakcyjne są także kamieniołomy czarnych marmurów w Przewornie.
Wspomniane wyrobisko (kamieniołom w Przewornie) w 2020 r. stało się atrakcją w skali całego kraju poprzez utworzenie tu specjalistycznej bazy dla płetwonurków.
Zabytkami, z którymi może kojarzyć się Gmina Przeworno są z pewnością ruiny zamku rycerzy-rozbójników Czirnów na górze Gromnik. Samo wzgórze, a dokładniej polana szczytowa, skupia wiele atrakcji – wieżę widokową, mury lapidarium, odkryte wejście do podziemnego pomieszczenia na zamku. Przez najwyższy szczyt Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich przebiegają także liczne szlaki piesze i rowerowe.
Teren gminy obfituje w zabytkowe zabudowy – pałace, zamki, folwarki. Niektóre z nich odzyskały dawną świetność po nabyciu przez prywatnych inwestorów. Mowa tu między innymi o Siemisławicach i Konarach. W Pałacu Konary organizowane są różnego rodzaju uroczystości, wesela, konferencje itp.
W związku ze zwiększającą się liczbą turystów na terenie Gminy Przeworno rozwija się agroturyzm, przybywa miejsc noclegowych oferujących doskonałą kuchnię, m. in. w Karnkowie, Kaszówce i Stanicy.
Atutem gminy jest również położenie blisko dużych miast – odległość do Wrocławia i Opola to ok. 60 km oraz dogodny dojazd do autostrady A4 (ok. 30 km). Jednostka posiada pełne pokrycie planistyczne, co oznacza, że dla każdej miejscowości obowiązuje aktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. W Przewornie i Jegłowej wskazano tereny przeznaczone pod inwestycje oraz zabudowę jednorodzinną. Również w Sarbach wyodrębniono lokalizację dla inwestorów. Zainteresowani kupnem lub dzierżawą działek budowlanych mogą liczyć na pomoc administracyjno – prawną.
Jak sami Państwo możecie zauważyć – Gmina Przeworno to doskonałe miejsce do wypoczynku, ale również zamieszkania czy prowadzenia działalności gospodarczej.